Hakkımızda

Marko Pasha Psikolojik Danışmanlık Merkezi 2008 yılında Bahçeşehir’de Psk. Elif Y. Çavuşoğlu tarafından kuruldu. Daha sonra Şişli’de de hizmet vermeye başladı. Adını da hepimizin “Anlat derdini Marko Paşa’ya” deyimiyle tanınan Marko Paşa’dan aldı. Daha sonra Uz. Psk. Ceylan Tezer’in katılımıyla iki kişilik bir ekiple danışanlarına hizmet vermektedir.

Marko Paşa Kimdir?

Marko Paşa, Osmanlı’da Ombudobus(Saray Başhekimi) olarak görev yapmış bir tıp doktorudur. O dönemde pek çok dert sahibi sorunlarına yardımcı olması için kendisinden yardım isterler ve o da gerekli kişilerle görüşerek bu yardımı almalarını sağlar. Bir süre sonra yardım isteyenler için çözüm üretmek yerine onlara sorular sorarak kendi sorunlarına kendilerinin çözüm üretebilmeleri konusunda yollarına ışık tutmaya başlar. Uyguladığı teknik daha sonra “Danışandan Hız Alan Terapi” adıyla bilimsel bir terapi tekniği olarak karşımıza çıkan tekniktir. Yurdumuzdaki ilk terapist olan Marko Paşa’yı saygıyla anıyoruz.

Biz de Marko Paşa Psikolojik Danışmanlık Bahçeşehir ve Şişil’deki merkezlerimizde küçük ekibimiz ve samimi ortamımızla BDT(Bilişsel Davranışçı Terapi), EMDR Terapisi, Gestalt Terapisi(Bütüncül Terapi), Regresyon Terapisi gibi güncel ve profesyonel tekniklerle ve gerek bireysel, gerek grup, gerek se çift ve aile terapisi şekillerinde danışanlarımızın kendi sorunlarını kendileri çözebilen bireyler olmaları konularında yollarına ışık tutabilmek için çalışıyoruz.